Teatrų festivalis Fareruose
Bendradarbiavimas tarp Baltijos šalių teatralų

Sveiki, Brangieji Lietuvos mėgėjų teatro sąjungos nariai 🙂

2015 metų pabaigoje Latvijoje vyko Lietuvos, Latvijos ir Estijos šalių mėgėjų teatrų sąjungų atstovų pasitarimas dėl 2017 metų Baltijos šalių teatrų festivalio “Baltijos rampa”, kuris numatomas Latvijoje, Jurmaloje.  2017 m. rugsėjo 15-17d.

 Sugalvota įdomiai, tačiau nevisai paprasta bus įgyvendinti.

Pagrindinė mintis ta, kad vyks tarptautiniai režisierių ir teatrų kūrybiniai mainai. Pvz. Lietuvos režisieriai vyksta į  Latviją ir į Estiją  ten juos priimančiuose  teatruose kurti spektaklių. Latvijos režisieriai vyksta į Lietuvos ir Estijos teatrus, Estijos režisieriai spektaklius kuria Lietuvos ir Latvijos teatruose.

Įmanomi tokie apsikeitimai:

1) tarp tų teatrų ir režisierių, kurie jau pažįstami, palaiko ryšį, bendrauja, bendradarbiauja, vieni pas kitus važiuoja į festivalius.

2) pasiskelbia teatrai, kurie pasiruošę savo teatre priimti režisierių

3) pasiskelbia režisieriai, kurie nori ir gali vykti kurti spektaklių į kitą šalį

…  ir taip vieni kitus susiranda.

Bedradarbiavimo sąlygos tokios: kelionės išlaidos – režisieriaus ir jį siunčiančios organizacijos, kultūros įstaigos rūpestis.

Režisieriaus priėmimu (nakvyne, maitinimu) taip pat spektaklio sukūrimu (kostiumais, scenografija ir visu kitu) rūpinasi tas teatras ir ta įstaiga, kuri priima režisierių. Priimančio teatro nuolatinis režisierius šeimininkas  privalėtų būti pagalbininkas visuose spektaklio pastatymo darbuose – pradedant žmonių sukvietimu į repeticijas. Tai vat tokia “aukštoji matematika”. Gal spektaklių kūrimai galėtų vykti vasarą  kūrybinių stovyklų metu?

 Sukūrus tarptautinius spektaklius, kiekviena šalis  po du spektaklius pristatys Baltijos šalių teatrų festivalyje “Baltijos rampa”.

Latviai prašo iki kovo mėnesio pagalvoti, pasitarti, susirasti partnerius. O gal tai kieno nors sena, bet dar neįgyvendinta svajonė?!

Laukiame jūsų pamąstymų, kas norėtų ir galėtų priimti savo teatruos režisierių iš Latvijos ar Estijos, taip pat informacijos, kuris režisierius yra  pasiruošęs savo kūrybinius sumanymus įgyvendinti kitoje Baltijos šalyje, taip pat  apie konkrečius susitarimus tarp režisierių ir teatrų.

Su Meile ir Pagarba,

Vita Vadoklytė

Lietuvos mėgėjų teatro sąjungos tarybos narė

Projektas “Augame kartu su teatru”

Šiaulių moksleivių namų vaikų ir jaunimo teatro studija „Kompanija šauni“ š.m. Birželio 23-29d.d. įgyvendino projektą “Augame kartu su teatru”, kurio idėja – susitikimas su buvusiais  auklėtiniais, šiuo metu kuriančiais jaunaisiais menininkais. Praleidome nuostabią ir prasmingą savaitę prie Dubysos Ariogalos rajone kaimo turizmo sodyboje “Kirkšnovė”. „Scenografijos ABC“ vedė Rita Urbonaitė (Vilniaus dailės akademijos absolventė, dailininkė-scenografė, programos „Renkuosi mokyti!“ alumnė); „Performansas“ – Eglė Narbutaitė (Kingstono Universiteto absolventė, menininkė, kuriai skirta Šiaulių m. sav. 2014 m. „Šiaulių miesto savivaldybės jaunojo menininko stipendija“), „Scenarijaus rašymas“ – Eglė Vertelytė (prodiuserė, kino režisierė, Didžiosios Britanijos Nacionalinės kino ir televizijos mokyklos magistrė); „Kinetinis teatras“ – Povilas Šimonis (VU kinetinio teatro aktorius), „Muzika“ – Remigijus Rančys (muzikantas, kompozitorius), “Video kūryba” Airidas Janušauskas (Videography MB “Audiovizualiniai sprendimai” vadovas, Vilniaus Gedimino technikos universiteto bakalaurantas). Jaunieji menininkai pristatytė savo kūrybą, išmokė studijos vaikus ir vadovus naujų dalykų, per savo asmeninę patirtį atskleidė kūrybinės veiklos prasmingumą. Džiaugiamės sukurtais keturiais filmukais. Vaikai, vadovaujami profesionalų, patys kūrė scenarijus, rengė eksplikacijas, vaidino, atliko prodiuserių vaidmenis, tarėsi su scenografe dėl apipavidalinimo, grimo ir pan. Įsimintinas ir Rasų šventės ritualas, kuriam vaikai ruošėsi su vadove Egle Narbutaite, kurdami žemės meno objektus. Vėliau prie šių objektų buvo kuriamos judesio improvizacijos. Joninių naktį visi žengėme pro berniukų įrengtus ritualinius vartus,  papuoštus žolynais. Skambėjo sutartinė, švietė tikrų jonvabalių „lempelės“. Šitą reginį ir jausmą, ir gamtos kvapą vaikai „užfiksavo“ visam gyvenimui.

Vaikams buvo naudinga vasaros metu išvažiuoti iš miesto į gražią gamtą ir gyventi savaitę bendraminčių bendruomenėje. Natūrali ir įspūdinga Dubysos regioninio parko gamta suteikė naujų inspiracijų ne tik vaikams, bet ir kūrybinių dirbtuvių vadovams, menininkams.
Tai, ko išmokome, pasidalinsime su kitais vaikų ir jaunimo teatrų kolektyvais bei jų vadovais seminarų, festivalių, kūrybinių dirbtuvių metu, pritaikysime studijos veikloje, kurdami naujus spektaklius, pasirodymus, projektus. Artimiausia erdvė scenografijos dirbtuvių metu sukurtų darbų eksponavimui – X –asis tarptautinis vaikų ir jaunimo teatrų festivalis „Baltoji varnelė“.

Veiklos rezultatas – trys filmukai, kuriuos galite pamatyti:

https://www.youtube.com/watch?v=OgZ6TyKvDH4&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=2vUsIDHgX6w&feature=youtu.be

http://youtu.be/y_l7UUEm6Js

Projekto pagrindinis rėmėjas: Lietuvos kultūros taryba

Taip pat teatro  studijos „Kompanija šauni“ vaikų tėveliai.

Startavo nauja interneto svetainė “Baltic ramp”

Kolegos latviai atidarė naują interneto svetainę Baltijos šalių mėgėjų teatro bendruomenei. (Nuoroda į svetainę čia). 

2% parama LMTS

Brangūs LMTS nariai ir rėmėjai, kviečiame Jus paremti mūsų asociaciją. Dėkojame už Jūsų apsisprendimą.

Prašymo forma FR0512.doc (siuntimui paštu arba tiesiogiai perduoti VMI skyriui)

Duomenys apie paramos gavėją:

Lietuvos mėgėjų teatro sąjunga
Įmonės kodas 190772091
Donelaičio g.4, LT-
92144 Klaipėda
a/s LT737044060000524718

LMTS Prezidentas